Koncerty Silver Rocket |
---|
25. 4. Praha - Meet Factory: Karate (USA) |
15. 11. Praha - Meet Factory: New Model Army (UK) |
Tak se nám ta VÝZVA pěkně ujímá...
SRSS aneb vyznání alkoholičky
Další, již šestnáctý ročník SRSS vstoupil do historických análů. Zásluhu na tom měli nejen všudypřítomní hudebníci, ale místní především pořadatelé, to jest organizátoři. Bodří Moravané namísto obvyklého opíjení se na „vinných slavnostech“, kterým by se podivil sám Dionýsos, vyšli ze svých osad a přivítali festivalové návštěvníky v tom nejlepším stylu. Víno tedy samozřejmě nechybělo, ale s jinými lihovinami nastal problém již po prvním festivalovém dni. Návštěvníci se severomoravských, respektive slezských luhů a hájů zaměřili svá vyprahlá hrdla povýtce na jediné dvě lahve ořechovice, jejichž náplň oplývala lahodností. Ti nejostřílenější žíznivci však poté, co byl zmíněný mok vypit, nepohrdli slivovicí nebo jinou pochutinou z atraktivní palety lihovin. Vskutku palčivá začala být situace ve chvíli, kdy došla ona čtyř-, případně pětiprocentní chmelovina, známá jak tekutý chléb nebo také: pivo, pivko, bier, bahno, pivečko, škopek, pivex, křen, nektar, browar aj. Autorka tohoto textu však konstatuje, že ač této chvíli svědčila její tělesná schránka, její duše již dávno bloudila po opojných dálavách alkoholové euforie žitého.
„Viníkem“ však nebyl příslovečný zahradník, nýbrž nápoj typicky vznikající kvašením moštu z plodů vinné révy, které prodělaly nejméně 11 stupňů cukernatosti, jinými slovy: bílé víno. Víno tohoto zbarvení ve srovnání se svým červeným příbuzným sice působí nemírnému konzumentovi na druhý den nejen nepříjemné bolení hlavy (tzv. bolehlav), avšak známý je jeho blahodárný vliv na smyslovou soustavu, pročež se mezi návštěvníky kulturních produkcí těší značné oblibě.
Mou vínem poučenou pozornost přitáhl pražský zpěvák vystupující pod pseudonymem Aran Satan. Jeho košatě energická show připomínala spíše klání v košíkové neboli basketbalu, než vystoupení hudebníka řečeného nonkonformní. Tělesná kondice účinkujícího, dnes již ve věku nikoli efébském, vzbudila u části publika, z jehož řad se během písní nelinul žádný diskurz, uznalý obdiv.
Bezprecedentní hlasové kvality prokázala zpěvačka Palma, zkušená matadorka zdejších pódií a scén. Albrechtická rodačka prokázala, že zvládá držet příslovečný prst na tepu duby, avšak zároveň nepaběrkuje na mnohdy vyprázdněné zahraniční produkci. Při produkci Beaty R., kterou jsem neviděla, bylo o vítězi letošního klání rozhodnuto.
Vzhledem k tomu, že jsem po celý čas trvání festivalu konzumovala nápoje s dvojčíselným obsahem C2H6O, jsem zbývající část koncertní produkce registrovala pouze zběžně, což ovšem neznamená, že jsem je hluboce neprožila. Za rok nashledanou!
Marta
První report TADY
Druhej report TADY
Třetí report TADY
Čtvrtej report ZDE
Pátej report ZDE